Nowości  Dostęp do Internetu    
 


DostępDoInternetu.pl > UPC z Internetem 1 Gb/s w Warszawie

2018-10-23 UPC z Internetem 1 Gb/s w Warszawie

UPC zaoferowało superszybki Internet o prędkości 1 Gb/s. Na razie dostępny jest on w Warszawie.

"Wprowadzenie prędkości 1 Gb/s rozpoczyna erę gigabitową w Polsce i potwierdza naszą pozycję lidera w zakresie Internetu oraz telewizyjnej rozrywki. Uruchomienie przełomowej prędkości gigabitowej, które jest rezultatem wielomilionowych inwestycji w rozwój światłowodowej technologii DOCSIS 3.1, pozwoli oferować klientom nowe możliwości w zakresie wirtualnej rozrywki, a także wesprze w rozwoju biznesu. Przełomowa prędkość 1Gb/s, uzupełniona o konsekwentne podnoszenie prędkości lojalnym klientom, a także bogatsze portfolio w zakresie prędkości internetowych oraz rozrywki telewizyjnej, jest dowodem na to, że zespół UPC Polska chce wprowadzać innowacje i stale zwiększać satysfakcję klientów." - powiedział Robert Redeleanu, prezes UPC Polska.

Oferowane łącze bazuje na światłowodzie dostarczanym do budynku. Korzystanie z niego umożliwia modem Giga Connect Box w lokalu użytkownika. Wyposażony jest on w system tzw. Smart Wi-Fi, który zarządza siecią bezprzewodową. Oprogramowanie urządzenia zarządza podziałem łącza pomiędzy podłączonymi do sieci urządzeniami, zapewniając użytkownikom bezproblemowe, optymalne połączenie z Internetem.

Warszawa jest drugim miastem w europejskiej sieci Liberty Global (właściciel marki UPC), obok niemieckiego Bochum z gigabajtowej sieci.

Firma ma stopniowo ogłaszać dostępność gigaprędkości w kolejnych lokalizacjach w Polsce.

DostępDoInternetu.pl na serwisach społecznościowych: