Nowości  Dostęp do Internetu    
 


DostępDoInternetu.pl > Powstać ma konstelacja 900 satelitów Internetu satelitarnego OneWeb

2016-01-29 Powstać ma konstelacja 900 satelitów Internetu satelitarnego OneWeb

OneWeb zamierza dostarczać z satelitów szerokopasmowy Internet na całym świecie.

Firma OneWeb Satellites zaprojektować ma i zbudować konstelację 900 sztucznych satelitów, które oferować będą z orbity szybki satelitarny Internet o zasięgu globalnym.


Satelity OneWeb operować mają na orbicie 1 200 km nad Ziemią (grafika: OneWeb)

"To kolejny etapem przygody z OneWeb! Po obu stronach Atlantyku, nasze zespoły pracują obecnie pod wspólną flagą by móc sprostać niesamowitemu wyzwanie: masowej produkcji 900 satelitów konstelacji OneWeb. Następnym krokiem będzie utworzenie w Tuluzie prototypowej linii do produkcji pierwszych 10 satelitów."" - powiedział Eric Beranger.


Wizualizacja satelitarnego terminala użytkownika (grafika: OneWeb)

Każdy satelita OneWeb będzie ważyć mniej niż 150 kg i będzie działać w niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO).

Satelity będą wynoszone przez Arianespace i Virgin Galactic począwszy od 2018 roku. Jak wynika z grafik na stronie OneWeb zajmująca się satelizacją Arianespace korzystać będzie z rakiet Sojuz wystrzeliwanych z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej. Virgin Galactic wynosić ma satelity wykorzystując start rakiety nośnej spod samolotu w opracowywanym systemie wynoszenia LauncherOne. Opcjonalnie po 2021 roku wykorzystana może także będzie nowa rakieta Ariane 6.


Wizualizacja systemu LauncherOne firmy Virgin Galactic (grafika: Virgin Galactic)

Spółka OneWeb Satellites to joint venture między firmą OneWeb oraz Airbus Defence and Space, jedną z największych firm przemysłu kosmicznego. Obie firmy mają w niej po równo udziałów. W OneWeb zaangażowane są także takie firmy Hughes Network Systems, Qualcomm, Virgin Group, Bharti Enterprises, Coca-Cola, Grupo Salinas i Intelsat.

DostępDoInternetu.pl na serwisach społecznościowych: