Nowości  Dostęp do Internetu    
 


DostępDoInternetu.pl > Dostęp do Internetu dostępny na lotach międzykontynentalnych Lufthansy

2010-12-01 Dostęp do Internetu dostępny na lotach międzykontynentalnych Lufthansy

Pasażerowie Lufthansy podróżujący na rejsach dalekiego zasięgu mogą ponownie korzystać z Internetu podczas lotu.

Wraz ze swoimi wieloletnimi partnerami - Panasonic Avionics Corporation oraz Deutsche Telekom - Lufthansa będzie pierwszą linią lotniczą oferującą swoim klientom szerokopasmowy dostęp do Internetu na trasach międzykontynentalnych.

Usługa FlyNet będzie początkowo oferowana na wybranych trasach do Ameryki Północnej. Do końca 2011 roku usługa FlyNet będzie już dostępna podczas większości międzykontynentalnych rejsów Lufthansy.

"Internet na pokładzie naszych samolotów dalekiego zasięgu jest nową ofertą wychodzącą naprzeciw potrzebom pasażerów. FlyNet uzupełnia ofertę usług łączności, jakie Lufthansa proponuje swoim klientom na wszystkich etapach podróży, zapewniając nowe możliwości spędzania czasu na pokładzie lub podczas oczekiwania na lot." - powiedziała Maria Kowalewska, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

Aby móc korzystać z Internetu na pokładzie samolotu pasażerowie mogą korzystać z laptopa lub smartfonu z usługą WLAN. Od wiosny 2011 roku przesyłanie danych podczas lotu będzie możliwe również przy użyciu telefonów komórkowych. W uzupełnieniu do bezprzewodowego Internetu (WLAN), klienci Lufthansy będą mogli wykorzystywać swoje urządzenia typu PDA, iPhone lub BlackBerry do wysyłania i odbierania wiadomości SMS oraz transmisji danych. Osoby podróżujące służbowo mogą również uzyskać dostęp do swoich firmowych sieci VPN (Virtual Private Network).

FlyNet jest bardzo w użyciu. Pasażer samolotu - bez względu na zajmowane miejsce - może zalogować się do Internetu przy użyciu dowolnego urządzenia obsługującego WLAN. Gdy przez pasażera zostanie uruchomiona przeglądarka internetowa uzyska on wtedy dostęp do bezpłatnego portalu Lufthansa FlyNet, gdzie znajdzie aktualne wiadomości na temat gospodarki, polityki, sportu i rozrywki. Poprzez portal uzyska również dostęp do usług internetowych świadczonych na pokładzie przez Deutsche Telekom. Opłaty będą pobierane od lutego 2011 roku. Dostępne będą różne opcje płatności, w tym płatność kartą kredytową lub poprzez umorzenie mil zebranych w programie Miles & More.

Cena za jedną godzinę dostępu wynosi 10,95 euro, czyli 3500 mil, a 24-godzinny dostęp kosztuje 19,95 euro lub 7000 mil. W ramach 24-godzinnego dostępu, pasażerowie będą mogli łączyć się z Internetem zarówno korzystając z punktów hotspot na niemieckich lotniskach, jak również podczas lotu.

Do 31 stycznia 2011 roku korzystanie z usługi FlyNet na pokładach samolotów Lufthansy będzie bezpłatne.

Lufthansa po raz pierwszy uruchomiła dostęp do Internetu na pokładach swoich samolotów w 2003 roku. Usługę oferowano od 2004 do końca 2006 roku, kiedy ówczesny partner Lufthansy - Connexion by Boeing - zakończył jej świadczenie. Do końca 2006 roku dostęp do Internetu był możliwy na pokładach 69 samolotów dalekiego zasięgu. Flota Lufthansy umożliwiająca dostęp do Internetu na pokładzie był największa na świecie, a z usługi tej korzystało około 30 tysięcy użytkowników miesięcznie.

DostępDoInternetu.pl na serwisach społecznościowych: